Prihlásenie  |  Registrácia
zdravaDesiata.sk

O nás

Cieľom projektu „zdravá desiata“ je pozitívne ovplyvňovať stravovacie návyky detí na školách smerom ku zdravej, čerstvej a chutnej strave. Zdravá desiata by sa mala pripravovať v kruhu celej rodiny, nech sa na správny životný štýl naladia všetci. Dovoľte, aby mohli naše deti tiež rozhodovať o tom, čo by chceli. Konzultujte s nimi nielen výber stravy, zeleniny či ovocia, ale aj zloženie desiaty do školy. Vysvetlite im, ktoré zloženie výrobkov je vhodné a ktoré naopak nie je. Určite neodporúčame dávať deťom peniaze na desiatu, pretože ich väčšinou minú na sladkosti či nezdravé jedlá. Zdravá desiata je pre naše telo nevyhnutná. Tým, že desiatujeme, dopĺňame svoju energiu a zlepšujeme sústredenie. Predchádzame tak obezite, úrazom a poruchám príjmu potravín.

Kvalitná a chutná strava, pripravená podľa zásad zdravej výživy, zabezpečí, že nebudeme naháňať sladké celý deň a večer nás nedoženie veľký pocit hladu. Vynechávať desiatu sa nevyplatí. Pri vynechaní začne kolísať hladina cukru v krvi, cítime sa unavene a častokrát nie sme schopní sa sústrediť.


Preto ak beriete zdravý životný štýl svojej rodiny vážne, tak určite nechoďte do práce bez nej. Bez nej neposielajte do školy ani vaše deti. Nielen raňajky, ale aj chutná desiata by mala byť základom vášho úspešného dňa. Dodá telu potrebnú energiu a získate vďaka nej aj lepšiu schopnosť sústrediť sa.


Preto nás neváhajte osloviť. Náš team je tu pre vás!

Cieľom projektu „zdravá desiata“ je pozitívne ovplyvňovať stravovacie návyky detí na školách smerom ku zdravej, čerstvej a chutnej strave.

Povedali o nás

Zdravú desiatu dodávame už do 17 škôl